Skip to main content

NTS DLA MYŚLIWYCH

By 7 grudnia 2016Blog

Myśliwi powinni mieć dostęp do broni krótkiej i broni bocznego zapłonu.

Myśliwi powinni mieć możliwość posiadania broni krótkiej

W odróżnieniu od innych środowisk strzeleckich myśliwi wykorzystują aktywnie broń palną również poza strzelnicami, co wymaga wyjątkowej odpowiedzialności i doskonałego obycia z bronią. Wobec powyższego brak możliwości posiadania broni krótkiej przez myśliwych w Polsce jest kompletnie niezrozumiałe. Broń krótka nie tylko wzmacnia bezpieczeństwo ale również otwiera myśliwym nowe możliwości uprawiania strzelectwa na większości dostępnych strzelnic. Jeśli jesteś myśliwym i marzy Ci się posiadanie pistoletu lub rewolweru zapisz się do NTS i zrób pozwolenie na broń do celów sportowych lub kolekcjonerskich.

 

 

Hunting equipment on a wooden board

Myśliwi powinni posiadać broń bocznego zapłonu

Wizyty na strzelnicy z bronią myśliwską wiążą się często z koniecznością ponoszenia nie małych kosztów związanych przede wszystkim z amunicją, a nie rzadko specyfika samej broni do celów łowieckich ogranicza ich intensywne użytkowanie na strzelnicy. Posiadanie broni bocznego zapłonu zapewnia najbardziej ekonomiczne i skuteczne podwyższanie umiejętności strzeleckich na większości dostępnych strzelnic. W odróżnieniu od dużych kalibrów broni myśliwskiej strzelectwo z bocznego zapłonu mogą swobodnie uprawiać najmłodsi pod okiem swych opiekunów. Ćwiczenie strzelania z typowej broni bocznego zapłonu w kalibrze .22 to wydatek kilku lub kilkunastokrotnie mniejszy, niż z jakiejkolwiek broni myśliwskiej, a przy tym sama broń małokalibrowa jest znacznie tańsza od typowych sztucerów wykorzystywanych w łowiectwie.

Jeśli jesteś myśliwym i marzy Ci posiadanie broni krótkiej oraz broni bocznego zapłonu wstąp do NTS i zrób pozwolenie na broń do celów sportowych lub kolekcjonerskich.

Postrzegamy łowiectwo jako istotną rolę w ochronie przyrody, więc myśliwi płacą połowę wpisowego, zaś koszt rocznej składki do NTS wynosi jedynie 100zł. Potrzebujemy doświadczonych myśliwych do realizacji naszych zadań i potrafimy docenić każdą inicjatywę popularyzującą strzelectwo.

Razem do celu!

 

Leave a Reply