Skip to main content

Jak zostać członkiem Stowarzyszenia i jakie warunki trzeba spełnić?

To Stowarzyszenie powstało dla Kolekcjonerów, sportowców, strzelców, myśliwych – wszystkich którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę ze strzelectwem. Wiemy, że czasami ciężko znaleźć faktycznie działającą organizacje gdzie proces przystąpienia i rejestracji nie trwa rok,  a koszt członkostwa nie jest zaporowy. I dlatego właśnie powstało Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie.

Jest wiele stowarzyszeń strzeleckich i kolekcjonerskich gdzie składka jest zaporowa i wynosi kilkaset złotych, wpisowe od kilkuset złotych do tysiąca, a żeby przystąpić czeka się pół roku, lub trzeba mieć 2 osoby “wprowadzające” i zaświadczenie od obojga dziadków. Nie o to chodzi. Dlatego:

Żeby zostać członkiem Towarzystwa Strzeleckiego musisz wypełnić deklaracje członkowską w formie formularza znajdującego się na stronie oraz do formularza należy dołączyć kopię dowodu wpłaty wpisowego i składek członkowskich .  Aktualnie spełenienie warunków, pozwala na przyjęcie do stowarzyszenia dzięki nowemu systemowi praktycznie z automatu.

Co daje członkostwo?

Prawo do posiadania broni w Polsce nabywa się po spełnieniu przesłanek które obligują organ administracji do wydania pozwolenia. Jedną z ważnych przesłanek posiadania broni jest przynależność do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim. Równocześnie ustanie przynależności do stowarzyszenia jest przesłanką do cofnięcia tego pozwolenia. Dlatego warto się zapisać i uzyskać w ten sposób ważną przesłankę do wydania pozwolenia na broń.

Poza powyższym członkostwo w Stowarzyszeniu zapewnia:

1.  konsultacje i doradztwo w zakresie broni / strzelectwa i odpowiednich przepisów prawa.

Konsultacja obejmuje niezobowiązujące doradztwo, w żadnym wypadku nie oznacza profesjonalnej pomocy prawnej. W wypadki spraw wymagających wsparcia radcy prawnego wskazujemy prawnika – specjalistę w zakresie strzelectwa który pomoże w preferencyjnej stawce dla członków towarzystwa strzeleckiego.

 2. specjalne warunki wśród Partnerów NTS

Pozyskujemy dla was dodatkowe upusty od firm prowadzących sprzedaż broni i akcesoriów strzeleckich. Możecie tez liczyć na lepsze oferty na Strzelnicach Partnerskich Stowarzyszenia.

3. możliwość udziału w spotkaniach Stowarzyszenia i strzelania z wyjątkowych, rzadkich egzemplarzy broni.

W tym z historycznych lub rzadkich egzemplarzy kolekcjonerskich. Postaramy się na każdym spotkaniu zaprezentować coś unikalnego. Zarówno te nowe, dopiero pokazujące się na rynku modele broni, jak też egzemplarze broni które mają swoją długą historię. Postaramy się pokazać wam też piękno sportu strzeleckiego w każdej z konkurencji

4. możliwość udziału w szkoleniach Stowarzyszenia.

Szkolenia NTS prowadzone są w sposób niekomercyjny dla członków i sympatyków Stowarzyszenia. Obejmują zarówno szkolenia wprowadzające w świat strzelectwa dla początkujących osób które nie miały styczności z bronią lub daną dyscypliną strzelecką, jak i szkolenia profesjonalne mające na celu utrwalenie konkretnego zakresu lub nawyku. Szkolenia prowadzone są po kosztach przez Instruktorów Strzelectwa będących członkami Stowarzyszenia.

Ile to kosztuje?

Tylko 100 zł wpisowe i 100 zał składka roczna do stowarzyszenia NTS oraz 100zł składka do klubu sportowego NTS jeśli się zdecydujesz również uprawiać strzelectwo sportowe.

tak więc:

  • uzyskanie członkostwa w Stowarzyszeniu Kolekcjonerskim NTS wynosi 200zł (wpisowe 100zł + składka roczna 100zł)
  • uzyskanie członkostwa w Stowarzyszeniu Kolekcjonerskim NTS oraz Klubie Sportowym NTS wynosi 300zł (wpisowe 100zł + składka roczna 100zł do stowarzyszenia + składka roczna do klubu sportowego)

Zwolnieni z wpisowego są żołnierze, weterani oraz policjanci i płacą oni 50% składek członkowskich. Dodatkowo myśliwi płacą 50% wpisowego. Pamiętaj, że angażując się i świadcząc pracę dla Stowarzyszenia możesz również zostać zwolniony z opłat i nie płacić żadnych składek. Jesteśmy po to by działać dla strzelectwa i obronności Polski, a nie żeby zbijać kabzę opłatami.

Czego wymagamy od członków i sympatyków?

Wymagamy tylko 3 rzeczy:

  1. zaangażowania w prace  i działalność Stowarzyszenia.
  2. zapraszania do Towarzystwa Strzeleckiego przyjaciół i znajomych
  3. promowania strzelectwa i wyszkolenie strzeleckiego.

Jeśli marzysz o poważnej strzelnicy długodystansowej w Mazowieckiem, znasz dobre miejsce, żwirownię, teren oddalony od zabudowań gdzie możemy wygospodarować minimum 600 metrów osi strzeleckiej – dołącz do nas, podrzuć pomysł.  Jeśli masz koncepcje lub pomysł na działanie – daj znać! Masz koncepcje lub pomysł którego jeszcze nie mogłeś/mogłaś zrealizować w innych stowarzyszeniach? Odezwij się do nas!

Tylko będąc aktywnie działającą organizacją, będziemy w stanie zmienić postrzeganie strzelectwa i broni palnej w Polsce.