Skip to main content

2 Zebranie Założycielskie

By 24 stycznia 20156 października, 2020Dokumentacja

oj, KRS w Warszawie nie rejestruje łatwo stowarzyszeń strzeleckich.

Nasz wniosek 2 x przechodził weryfikacje formalną i 2 x wracał do nas. Finalnie wrócił po raz 3 z uwagami po weryfikacji merytorycznej. Niestety okazało się że jest szereg poprawek które musimy wprowadzić do statutu by był w 100% akceptowalny. Dzięki wsparciu kolegi Adama Becmera i konsultacji z prawnikami, ustaliliśmy ze do wprowadzenia ważnych zmian w przyjętym na zebraniu założycielskim statucie, musielibyśmy ponownie zebrać się w gronie prawie 100 członków założycieli z zebrania w lipcu 2014 roku. I to w ciągu 14 dni – w przeciwnym razie nasz wniosek o rejestracje zostanie odrzucony. Uznaliśmy że zebranie dokładnie tych 91 osób jest niewykonalne, bo po prostu nie uda nam spotkać ponownie w tak szerokim gronie. Jedynym wyjściem było: poprawić statut tak by odpowiadał wymogom KRS, zebrać się ponownie ale w małym gronie – minimalnym wymaganym prawem – tak by w razie kolejnych poprawek było łatwo zebrać ponownie 15 osób. uwagi od KRS z 7 stycznia:

czyli zebranie założycielskie od nowa

Wniosek przyszedł do nas chyba 15 stycznia. Statut korygowaliśmy z prawnikami przez 2 dni. Tutaj głównie praca Adama spowodowała że daliśmy radę powołać się ponownie tak szybko. Zwołaliśmy w trybie natychmiastowym grono członków założycieli będących pod ręką czyli na facebookowej grupie dyskusyjnej NTS (na którą zapraszamy wszystkich członków założycieli z lipca i ze stycznia:) https://www.facebook.com/groups/713187425410138 Gdy znalazło się około 15-16 osób spotkaliśmy się wieczorem o 19 w biurze jednego z założycieli w czwartek 22.01.2014 po pracy po godzinie 19.

Ostatnim razem poszło szybciej

spotykaliśmy się co prawda w pięknym miejscu – czyli w Muzeum Powstania Warszawskiego, ale ze względu na ograniczenia czasowe oraz ilość osób spotkanie sprowadziło się do potwierdzenia dokumentów statutowych oraz przeprowadzenia głosowań. Tym razem mieliśmy swobodę czasową i wprowadzaliśmy zmiany w statucie wymagane KRSem w ostatniej chwili, wiec spotkanie trwało od g. 19 wieczorem do godziny.. 1 w nocy czyli 5 godzin. Omówiliśmy szczegółowo cały statut i wszystkie zmiany. Największą dyskusję, podniesioną przez Tomasza pełniącego dotychczas funkcje członka zarządu, spowodował zapis o tym by nie łączyć funkcji we władzach NTS z funkcjami we władzach innych Stowarzyszeń (a Tomek został wybrany ponownie do zarządu bratniej organizacji – ROMB). W gronie wszystkich zebranych przeważyły jednak argumenty za tym by członek Zarządu lub Komisji Rewizyjnej poświęcał się faktycznie pracy w NTS a nie działał na kilka frontów (kwestia – czyje stowarzyszenie taki podwójny członek władz będzie reprezentował na spotkaniu, czyją wizytówkę wręczy, jak łączyć także czasowo obowiązek faktycznej pracy wobec dwóch stowarzyszeń naraz, poufność prac jednego i drugiego stowarzyszenia itd.). Poniżej statuty:

 • a) w wersji przyjętej przez zebranie założycielskie 07.2014: 2014.07.01 Statutu NTS_zebranie
 • b) w wersji ze zmianami (widać ile było zabawy by uporać sie z uwagami krs widocznymi powyżej. Nie ma wszystkich zmian – w tym tych wprowadzanych na walnym zebraniu w wyniku dyskusji członków): 20150222_Statut NTS tekst zmiany

tak było:

finalnie udało nam się powołać NTS od nowa!

Przeprowadziliśmy do końca pełen wybór reprezentacji – Zarząd, Prezes, Skarbnik, Sekretarz, Szef (owa) Komisji Rewizyjnej. Zdecydowaliśmy się na wypełnienie w jak największym miejscu wolnych miejsc w Zarządzie (4 osoby powołane – 5 miejsc) i w Komisji Rewizyjnej (3 osoby powołane i 3 miejsca) bo traktujemy pracę we Władzach Stowarzyszenia jako coś przechodniego. Nie chcemy 4 letnich kadencji nieodwołalnych członków władz którzy po prostu są a nie wykonują pracy na rzecz Stowarzyszenia. Dlatego zgodnie ze statutem członek władz może być odwoływany, składać rezygnacje a władze mogą dokoptować sobie nowych członków zarządu/komisji rewizyjnej z osób które się zgłoszą. Jednak połowa składu musi pochodzić z wyboru zebrania członków (założycielskie lub walne). Dlatego wypełniliśmy na razie skład władz prawie w pełni. 1. Poniżej dokumenty z Zebrania Założycielskiego 2.0:

2. Do Zarządu wybrani zostali i przyjęli funkcje jak niżej:

 • Maciej Szadkowski – Prezes
 • Paweł Łukasik – Członek Zarządu
 • Adam Becmer – Sekretarz
 • Sebastian Pawiłojć – Skarbnik

3. Poniżej dokumenty z zebrania zarządu:

4. Do Komisji Rewizyjnej wybrani zostali i przyjęli funkcje jak niżej:

 • Weronika Święcicka – Salwin – Przewodnicząca Komisji
 • Lukasz Gołębiewski – Zastępca
 • Magda Synowska – Sekretarz

5. poniżej dokumenty zebrania Komisji Rewizyjnej

 

Co teraz:

Jak widzicie powołaliśmy pełen zarząd i regulaminy pracy które określają standardy pracy. Mamy grupę założycieli która zobowiązała się do niezwłocznego stawienia w razie dalszych poprawek KRS. Mamy statut który spełnia wymogi KRS w najdrobniejszym szczególe. Do czego się zobowiązujemy:

 • 1. Po rejestracji zgodnie ze statutem przyjmiemy uchwałą Zarządu natychmiast do Stowarzyszenia wszystkich członków założycieli obecnych na Zebraniu Założycielskim w 0.7.2014. Ponieważ nie mamy waszych wszystkich emaili i dodatkowych informacji poza peselem i adresem i kom. Prosimy – wypełnijcie już teraz formularz na stronie http://www.towarzystwostrzeleckie.org/zapisz-sie/ . Napiszcie czym się zajmujecie, jak możecie pomóc, zaznaczcie że JESTEM ZAŁOŻYCIELEM w opisie. Tak samo jak poprzednio w podziękowaniu za wasze zaangażowanie zostaniecie zwolnieni z opłaty wpisowej i opłaty rocznej w roku założenia.
 • 2. Zrobimy wszystko by w ciągu miesiąca do 2 zakończyć faktycznie proces rejestracji, wydać zaświadczenia i legitymacje członkowskie.
 • 3. Traktujemy tą komisję, ten zarząd jako władze „techniczne” bo powołaliśmy się ponownie w małym gronie. My mamy zasłużyć na Wasze zaufanie i mandat do działania. Dlatego zobowiązaliśmy się uchwałą że w ciągu 6 miesięcy od rejestracji zrobimy walne zebranie członków na którym przedstawimy sprawozdania merytoryczne i finansowe oraz raport z działań za pół roku.
 • 4. Potrzebujemy osób chętnych do działania. Dajcie znać koniecznie jeśli uważacie że przydacie się w działalności stowarzyszenia, chcecie dołączyć do Zarządu, Komisji rewizyjnej, Rady Programowej lub działać w swoim regionie
 • 5. Bycie sympatykiem nic nie kosztuje. Jeśli ktoś chce rozpocząć przygodę ze strzelectwem i uzyskać pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich jesteśmy najlepszym wyborem także jeśli chodzi o koszty. Dlatego dajcie znać innym że już można śmiało się zapisywać i wypełniać formularz na stronie http://www.towarzystwostrzeleckie.org/zapisz-sie/
 • 6. Zaglądajcie na strony NTS – będziemy na bieżąco:

Pozdrawiamy i dziękujemy z góry za wszelkie wsparcie!

Maciej, Paweł, Adam, Sebastian czyli Zarząd, oraz Weronika, Lukasz, Magda czyli Komisja Rewizyjna.

Leave a Reply