Skip to main content

Zaświadczenie i statut w wersji cyfrowej z podpisem elektronicznym

By 1 listopada 20205 listopada, 2020Aktualności

Szanowni członkowie jako, że mamy od was sporo zapytań jak teraz najlepiej, najprościej i najszybciej otrzymać zaświadczenie i statut stowarzyszenia celem przedłożenia do WPA.

(Przerobione już kilkadziesiąt razy)

Krótki poradnik.
1. Mieć uregulowane wszystkie składki wobec NTS
2. Zastanowić się, czy wyrobi się z tym WPA do końca roku, z uwagi na to, że podstemplowane zaświadczenie i statut uznawany jest przez WPA wyłącznie w danym roku kalendarzowym. A w obecnej sytuacji wszystkie terminy WPA są o wiele bardziej rozciągnięte. (Może się okazać, że lepiej będzie poczekać z tym do nowego roku jak sytuacja się wyklaruje)
3. Wystąpić do nas na kontakt@nts.edu.pl o wystawienie zaświadczenia i statutu w wersji elektronicznej.
4. Wyciągnięcie właściwych dokumentów z podpisanego pliku
5. Załączenie w wersji papierowej do dokumentów i wysłanie do WPA/ Ewentualnie złożenie przez epuap co też już miało miejsce i zostało przyjęte (ale tą informację trzeba sprawdzić w swoim WPA)
6. W przypadku wezwania z WPA do złożenia wersji z podpisem elektronicznym, wysłać oba dokumenty za pomocą epuapu w wersji podpisanej, (musi być zawarty w pliku oryginalny podpis)
7. Tak można aktualnie najszybciej i najprościej załatwić tą sprawę w szczególności, że poczta działa aktualnie jak chce i rekord doręczenia przesyłki aktualnie wynosi 27 dni.

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik wyjaśni wam wystarczająco kwestie dokumentów w postaci cyfrowej.

Z wyrazami szacunku wasz zarząd NTS

https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany