Skip to main content

Walka trwa

By 13 stycznia 201526 stycznia, 2015Blog

Mamy dobre i dobre wieści.

Na zdjęciu CKM Maxim i Sten. (zdjęcie z ostatnich warsztatów strzeleckich które współtworzyliśmy) Jak widzicie walka trwa nawet jeśli pogoda nie sprzyja. Dobre wieści są takie że przeszliśmy w KRS w końcu ocenę formalną wniosku! Dzisiaj przyszedł długo wyczekiwany list z KRS. Wniosek był oceniany formalnie dłuugo i wrócił do nas 2 razy do poprawki. Raz słusznie) i drugi raz niesłusznie, ktoś tam czegoś nie doczytał. Za każdym razem musieliśmy czekać miesiąc – dwa na odpowiedź. Ale wiecie jak jest z KRSem – to takie coś jak Dziekanat dla studenta. Tak czy inaczej udało się i ocena formalna jest ok.

Po ocenie merytorycznej zostaliśmy poproszeni o zmiany w Statucie – w załączeniu kopia pisma – na szybko wysyłam żebyście od razu mieli. To oznacza że mamy drugą dobrą wiadomość – spotkamy się 🙂

Co teraz?

1. skonsultujemy się z prawnikami żeby wnieść zmiany w statucie które spełniają wymogi KRS. Jak ustalimy projekt zmian w statucie wyślemy Wam tak jak poprzednio do wglądu.

2. Robimy Walne! 🙂 Wybierzemy najpewniej w lutym jakiś świetny termin kiedy będzie naprawde dobra pogoda i zrobimy super spotkanie połączone z wystawą broni i akcesoriów, szkoleniem strzeleckim dla początkujących, warsztatami strzeleckimi, no i zrobimy machine schooting day tak jak w zeszłym tygodniu. Tylko na większą skalę 🙂

3. Na to spotkanie zaprosimy też nowych chętnych do stowarzyszenia. Po drugim walnym przewidujemy szybką formalną rejestrację Stowarzyszenia.

Co jeśli czekam na złożenie pozwolenia na broń?

Przede wszystkim NIE CZEKAJ. Składaj. Niezależnie czy składasz o pozwolenie wyłącznie kolekcjonerskie lub kolekcjonerskie lub sportowe – SKŁADAJ. Jeśli jesteś członkiem to wydamy Ci zaświadczenie o przynależności do Stowarzyszenia.

Pamiętaj że możesz złożyć podanie, dołaczyć ważne badania i oświadczenia i w razie potrzeby zawiesić postępowanie do czasu uzyskania rejestracji w KRS. Równocześnie nie ma żadnych podstaw by odmówić wydania pozwolenia z powodu braku rejestracji sądowej stowarzyszenia. Tak wiec nie ma co czekać.

Pamiętaj że pozwolenie na broń to odpowiedzialność i osobiście bez podstawowego szkolenia u instruktora strzelectwa nie bralibyśmy się za strzelanie.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania – pytajcie i prosimy was – zapraszajcie innych do nas. Im nas więcej, tym więcej sił do działania.

Pismo z KRS:

 

Pozdrawiamy i do zobaczenia!
Wasz Zarząd/ Komisja Rewizyjna / Komitet Założycielski.

Leave a Reply